Права на човен, яхту, катер Океанские яхты Elling

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

12 МЕТРІВ ЧИСТОГО ДРАЙВУ

Компанія Jeanneau розвиває цю лінійку ось уже 30 років, тому її інженери напевне знають, що потрібно активному товариству на уїкенд.
У «хромосомному наборі» будь-якого з Сap Сamarat — відмінна швидкість, власний «пляж», практичні багатофункціональні «гарнітури»… (щоб і позасмагати, і пообідати, і поспілкуватися…). Та до сезону-2021 Jeanneau придумали дещо цікавіше: до всього вищепереліченого новий флагман лінійки іще й відверто люксовий!

З першого погляду оцінюєш «зарядженість» цього симпатичного катера: на транці купчаться одразу три «підвісника»! Раніше таке можна було побачити хіба що в Америці. Втім, можна обійтися і парою, але сумарною потужністю ті ж 900 к.с. Отже, на вибір — «3 х 300» або «2 х 450»; благо, за останні п’ять років підвісні двигуни значно «змоцніли».
Проектування корпусу довірили Мікаелю Петерсу — справжньому маестро швидкісних обводів. В результаті чого на сайті Jeanneau у графі «максимальна швидкість» напроти 12.5 WA з’явилися скромні «40 вуз.», хоча боут-тестери рапортували про «залізні» 44… І це, зазначимо, по неспокійному морю, з солідним завантаженням судна. Так що оті «40 вуз.» напевно не межа для цієї «морської ракети», нового флагмана драйвової модельної лінійки!

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

ПЛЯЖ «ВСЕ ВКЛЮЧЕНО»

На кормі Cap Camarat 12.5 WA, з обох боків від рецесу — пара купальних платформ, із «доріжкою» в обхід моторів: ловити рибу, заводити швартови, шугонути в море… Проте, як виявилося, не це «головний пляж»… А двометровий фрагмент лівого борту у кокпіті, який горизонтально відкидається над водою — ось тоді маємо повноцінну купальну платформу, зі зручним трапом і швидкозйомною страхувальною огорожею! Площа кокпіта збільшується при цьому майже в півтора рази — хоч танцюй! Ніяких сходинок і порогів, все на одному рівні: дуже зручно.

Кокпіт — звична «кают-компанія» для «посиденьок» під відкритим небом. Спинка дивана відкидається у корму — тепер і розлягтися можна. А якщо ще й тиковий стіл опустити до рівня сидінь — взагалі «кінг сайз» солярій виходить. (До речі: в опціях маємо і більш практичний пластмасовий стіл на зйомних стійках. І якщо їдемо на риболовлю і хочемо мати кокпіт вільним — усі ці «меблі» можна швидко знести на берег. На цей випадок для рибалок біля правого борту є місткий термоізольований та герметичний рибний рундук).

В «специфікацію» кокпіта, звичайно ж, входить і шикарний вет-бар: мийка, обробний столик (коріан), гриль та 45-літровий холодильник у тумбі. В опціях — друга мийка, другий холодильник, льодогенератор, газова чи керамічна плита (як бачимо, все — як на люксовій яхті!). Аудіо — якісний Fusion, з шістьма динаміками й сабвуфером. Із підволока відкидається солідних розмірів телепанель. А натисли кнопку — і з козирка виїжджає ролетний біміні від сонця… Словом, в цей кокпіт дійсно «все включено»: для виходу на понтон є і хвіртка у правому борті.

НОСОВИЙ СОЛЯРІЙ

Проте якщо чоловіки надто вже захопилися риболовлею (чи дискусією про автомобілі), їхні «дами» можуть організувати свою «тусовку»: для цього в носі є просторий (та ще й з підголовниками) солярій. Раптом жарко — розмотуємо і ставимо на легких карбонових стійках ролетний біміні. А ні — прибрали центральну секцію солярію, встановили столик — і маємо другий кокпіт! Ну і, звичайно, на повній швидкості тут лежати — також рідкісне задоволення.
У носовому рундуку є штатна електролебідка, поруч «спочиває» якір на 16 кг. А у корму звідси веде широкий і глибокий прохід по лівому борту: зручно та безпечно.

КАПІТАНСЬКИЙ МІСТОК

Саме так, а не банальне «місце стернового»! Адже пульт управління тут прямо-таки «літаковий» — з трьома здоровими дисплеями і джойстиком, що значно полегшує швартовку навіть у тісній марині. Сидіння (також три!) — з високими спинками, підголовниками та опцією «стоячого» (спортивного) кермування. Натисли кнопку — зверху (в штатному «Т-топі») відкривається просторий люк. У погану погоду увесь периметр козирка легко тентується, утворюючи закриту кабіну.
З-посеред довгого списку опцій виділю генератор, стабілізатор качки Seakeeper (дуже ефективний, причому як на стоянці, так і на ходу!) і кондиціонер (20000 BTS).


Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

СПАЛЬНІ АПАРТАМЕНТИ

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA
Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

Під палубою Cap Camarat 12.5 WA — ціла сімейна «квартира». Носова її частина: салон зі столом і диванами навколо, плюс повноцінно «нафарширований» камбуз. Тутешній стіл, звичайно, можна опустити до рівня диванів, влаштувавши таким чином широке ліжко… Проте у власника човна — окрема широченна спальна каюта в кормі (від борту до борту), із подвійним та одинарним ліжками (для подружжя з дитиною). Прохід між ліжками закладається матрацем — отримуємо «кінг сайз» лежанку, габаритам якої позаздрять і на люксової яхті.

Щодо меблів тут — шафа для одягу, маса висувних скриньок, трюмо. Санвузол напрочуд великий і зручний, з окремою душовою кабіною.
Вишуканість інтер’єру вражає око: подушки «зі стібком» та стильні поєднання різноманітних оббивок, дизайнерська сантехніка, основне й фонове освітлення, дзеркала повсюди, шторки-жалюзі… Хоча чому дивуватися? Над інтер’єром судна «мізкував» престижний офіс Sarrazin Design — ось і результат!

Вишуканість інтер’єру вражає око: подушки «зі стібком» та стильні поєднання різноманітних оббивок, дизайнерська сантехніка, основне й фонове освітлення, дзеркала повсюди, шторки-жалюзі… Хоча чому дивуватися? Над інтер’єром судна «мізкував» престижний офіс Sarrazin Design — ось і результат!


ЛЮКСОВА «ЗАПАЛЬНИЧКА»

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

Попередники нового флагмана, Cap Camarat 9.0 і 10.5 WA, виявилися дуже успішними як у Європі так і по той бік Атлантики. Тому Cap Camarat 12.5 WA — подальший розвиток закладених в них ідей, тобто: «динамічність + комфорт + багатофункціональність». Причому всі складові минулого успіху виражені тут іще яскравіше, щедро «приправлені» вищим рівнем люксовості… Коротше — дуже потенційний човен! Він — чудова підмога солідному бізнесмену: і сім’ю на відпочинок вивезти, і на риболовлю змотатися, і бізнес-партнерів не соромно на борт запросити…
Або просто «політати» над водою, «провітрюючи» голову після важкого дня.

Jeanneau Cap Camarat 12.5 WA

Богдан ПАРФЕНЮК.
Фото — від SPBI JEANNEAU